Szkolenie „Mechanizmy i strategie działań rzeczniczych w kryzysie” | Tренінг «Механізми та стратегії правозахисної діяльності під час кризису»

Anna Duniewicz, Eliza Gaust

27 listopada w Fabryce Aktywności Miejskiej w Łodzi odbyło się pierwsze szkolenie „Mechanizmy i strategie działań rzeczniczych w kryzysie” dla osób uchodźczych i przedstawicielek/li organizacji i instytucji wspierających osoby w kryzysie uchodźczym i które działają bądź chcą działać rzeczniczo.  Ciekawe i potrzebne szkolenie poprowadziły trenerka z Żydowskiego Stowarzyszenia Czulent – Anna Makówka-Kwapisiewicz oraz Khrystyna Zanyk – dziennikarka, koordynatorka projektu „Koalicja organizacji mniejszościowych” (z ramienia fundacji „Nasz Wybór”).

Szkolenie zorganizowało łódzkie Stowarzyszenie Hakoach w ramach projektu Fundusz Solidarności z Ukrainą – Inicjatywa „Nasz Rzecznik”, OFOP.

Kolejne szkolenia odbędą się w formule zdalnej. Szczegóły niebawem.

———————————————————————————

Fundusz Solidarności z Ukrainą – Inicjatywa „Nasz Rzecznik”, OFOP

Projekt wsparcia uchodźców wojennych z Ukrainy, współtworzony przez Stowarzyszenie Hakoach i Stowarzyszenie Mudita, jest realizowany przez Inicjatywę „Nasz Rzecznik” (OFOP) ze środków Network of European Foundations – Civitates.