„Jak mówić do ludzi, nie tylko do rzeczy – o skutecznym języku rzeczniczym” – webinar Katarzyny Karpy-Świderek, rzeczniczki prasowej Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Anna Duniewicz, Ewa Krzywaźnia

Jak być dobrą rzeczniczką bądź rzecznikiem własnej sprawy? Na czym polega zasada piętnastu sekund i dlaczego warto jej przestrzegać? Jak pisać, by nas czytano i jak mówić, by nas słuchano? W jaki sposób nadać rzeczniczym tekstom krótki, zachęcający tytuł, unikając przesady? Dlaczego amerykańscy prezydenci nie stosują zdań złożonych? Dlaczego warto docenić pauzę? I najważniejsze: dlaczego nawet najlepsza mówczyni/mówca nikogo nie przekona, jeśli nie wierzy w to, co mówi…

 

19 stycznia podczas webinaru „Jak mówić do ludzi, nie tylko do rzeczy – o skutecznym języku rzeczniczym” w tajniki skutecznej komunikacji rzeczniczej wprowadzała nas Katarzyna Karpa-Świderek, rzeczniczka prasowa Marszałka Sejmu Szymona Hołowni, a wcześniej WWF Polska, dziennikarka i prezenterka, pierwsza koordynatorka Zespołu Ochrona Środowiska/Klimat Inicjatywy „Nasz Rzecznik”.

 

Webinar, w którym uczestniczyło ponad 90 przedstawicielek/li organizacji pozarządowych, był również okazją do bardzo ciekawej rozmowy o początkach rządu koalicji demokratycznej i poruszenia ważnych dla organizacji tematów, które nie powinny umknąć uwadze nowego rządu i parlamentu.

 

 

 

 

Wydarzenie było częścią cyklu warsztatów w ramach wspieranego przez NDI projektu CECEP, Zaangażowania Obywatelskiego w Europie Środkowej.