Konsultacje prawne dla osób z niepełnosprawnościami z prawnikiem Biura RPO 30 stycznia w Łodzi

Beata Tokarz-Kamińska, Biuro RPO i Ania Duniewicz

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacja Autism Team, Inicjatywa obywatelska „Chcemy całego życia!” oraz Inicjatywa „Nasz Rzecznik” serdecznie zapraszają osoby z niepełnosprawnościami i ich bliskich z Łodzi i okolic na indywidualne, bezpłatne konsultacje prawne z prawnikiem Biura RPO. Konsultacje odbędą się we wtorek 30 stycznia w godzinach 11.30 – 14.30 w Fabryce Aktywności Miejskiej w Łodzi przy ul. Tuwima 10. Szczególnie zachęcamy do skorzystania z konsultacji w sprawach, w których osoba z niepełnosprawnością doświadczyła przemocy.

Konsultacja to ogólna analiza sprawy – ze wskazaniem możliwości prawnych oraz kompetencji Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie jest to kompleksowa porada prawna.

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) sprawdza, czy prawa obywateli i obywatelek są szanowane przez instytucje państwowe. Bada, czy działania urzędów i różnych instytucji wobec obywateli/lek były zgodne z prawem. Analizuje czy urzędnicy, sądy, szpitale, szkoły i inne służby nie zaniedbały spraw zgłaszanych im przez ludzi.

Na konsultacje warto przynieść najważniejsze dokumenty, które dotyczą konsultowanej sprawy.  Kolejność przyjęć wg przybycia. Podczas konsultacji można skorzystać z Wideotłumacza PJM.