Nagroda „ALEKlasa we wspieraniu osób w spektrum autyzmu” dla Rzecznika Praw Obywatelskich i Biura RPO

Anna Duniewicz

W Warszawie trwa bardzo ważna dla nas konferencja pod hasłem „Uczeń w spektrum autyzmu w systemie edukacji – czas na zmiany”.

Organizatorami dwudniowego wydarzenia są Izabela Hnidziuk-Machnica i Radosław Machnica, Fundacja ALEKlasa – wspieramy edukację i rozwój dzieci w spektrum autyzmu. Przedstawiciele Fundacji ALEKlasa, Izabela Hnidziuk-Machnica i Maciej Skura, działają w Zespole Edukacja Włączająca Inicjatywy „Nasz Rzecznik”.

O działaniach Inicjatywy w obszarze edukacji – zgłaszanych postulatach, spotkaniach lokalnych przedstawicieli Biura RPO z samorzeczni(cz)kami w spektrum autyzmu, warsztatach dla osób w spektrum „Jak zgłaszać sprawy do Rzecznika” i wydarzeniach pod patronatem RPO – opowiedziała koordynatorka Koalicji „Nasz Rzecznik”, Anna Duniewicz.

Podczas konferencji Rzecznik Praw Obywatelskich oraz pracownicy Biura RPO zostali uhonorowani nagrodą „ALEKlasa we wspieraniu osób w spektrum autyzmu” „za ogromne zaangażowanie, szacunek i nieustającą pracę na rzecz i dla dobra osób w spektrum autyzmu”. Nagrodę odebrali Dariusz Supeł, zastępca dyrektorki Centrum Projektów Społecznych i Monika Wiszyńska-Rakowska z Zespołu ds. Równego Traktowania Biura RPO.

W niedzielę 9 października kolejna dawka wiedzy i wzmocnienia. Nie możemy się doczekać!