NIE DAJ SOBIE WCISNĄĆ REFERENDUM! – kampania obrończyń i obrońców praw człowieka

Współorganizatorki/rzy kampanii „Nie daj sobie wcisnąć referendum”

Organizacje działające na rzecz praw człowieka i wspierające rozwój społeczeństwa obywatelskiego, w tym Inicjatywa „Nasz Rzecznik”, wyrażają stanowczy sprzeciw wobec referendum, które ma być przeprowadzone razem z wyborami parlamentarnymi w dniu 15 października 2023 r. Nasz sprzeciw wynika z poważnych obaw co do uczciwości, legalności i konsekwencji referendum.

„Najlepszy głos w referendum to odmowa przyjęcia karty referendalnej. Głosując w tym referendum, legitymizujesz szerzenie uprzedzeń, pytania oparte na fałszywych tezach i atakowanie praw człowieka w politycznej grze. To nie jest prawdziwy wybór. Nie daj się zmanipulować. Odmów przyjęcia karty referendalnej. Spraw, by to referendum nie było wiążące.” – pisze na swoim profilu Amnesty International Polska.

Spot kampanii „Nie daj sobie wcisnąć referendum”, prowadzonej przez Amnesty International Polska wspólnie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Instytutem Spraw Publicznych, Komitetem Obrony Demokracji, Otwartą Rzeczpospolitą, Fundacją FOR oraz Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych można obejrzeć tu:

https://www.facebook.com/amnestypolska/videos/1073654307334747

 

Więcej o kampanii na stronie:

https://www.niedajsobiewcisnacreferendum.pl/