„Spotkajmy się!” – mrągowska debata 23 maja 2024 r.

Ewa Krzywaźnia

 

W czwartek 23 maja zapraszamy na debatę lokalną Inicjatywy “Nasz Rzecznik”  we współpracy z Instytutem Zdrowia i Hortiterapii oraz Mrągowskim Centrum Kultury – „Spotkajmy się! Osoby uchodźcze w lokalnej społeczności to korzyść dla wszystkich”. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-14:00 w Mrągowskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 26.

Debata będzie przestrzenią do rozmowy o roli społeczności lokalnych w procesie integracji osób uchodźczych, korzyściach płynących z obecności nowych członkiń i członków lokalnych wspólnot – zarówno z perspektywy samych osób uchodźczych, jak i zaangażowanych w niesienie pomocy przedstawicielek/i władz, instytucji lokalnych oraz osób aktywistycznych. Wydarzenie będzie też okazją do zaprezentowania dobrych praktyk i propozycji faktycznego włączania osób uchodźczych w lokalne społeczności oraz postulatów Zespołu Praw Uchodźczyń i Uchodźców Inicjatywy “Nasz Rzecznik”.

W programie wydarzenia m. in. dwa panele dyskusyjne:

  • “Spotkajmy się! Osoby uchodźcze w lokalnej społeczności to korzyść dla wszystkich”
  • “Integracja nie tylko na papierze – jak autentycznie włączać osoby uchodźcze w lokalne społeczności”

Debata będzie tłumaczona na język ukraiński przez Natalię Boyko, członkinię Zespołu Praw Uchodźczyń/Uchodźców Inicjatywy „Nasz Rzecznik”. Wydarzenie jest częścią cyklu debat Inicjatywy „Nasz Rzecznik” w ramach programu Zaangażowania Obywatelskiego w Europie Środkowej wspieranego (Central Europe Civic Engagement Project – CECEP) przez National Democratic Institute