4 grudnia (poniedziałek) godz. 12:00-13:30 – „Omówienie najnowszych zmian w ustawie o pomocy społecznej” – szkolenie Zespołu Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Biura RPO w ramach projektu Koalicja Infolinii BRPO; prowadzące: Dorota Siwiec i Kinga Dękierowska, specjalistki Zespołu Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Biura RPO
4 grudnia (poniedziałek) godz. 17:30-19:00 – Zespół Praw Osób z Niepełnosprawnościami, spotkanie tłumaczone na PJM
8-9 grudnia – Zjazd obrończyń/ców praw człowieka i praworządności’23, w tym zjazd Inicjatywy „Nasz Rzecznik” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka i Festiwalu WatchDOCs „Prawa człowieka w filmie” (Muzeum POLIN, Kino Muranów)
13 grudnia (środa) godz. 18:00-19:30 – Zespół Edukacja Włączająca
14 grudnia (czwartek) godz. 12:00-14:00 – spotkanie Zespołu Ochrona Środowiska/Klimat z ZRPO Valerim Vachevem
15 grudnia (piątek) godz. 12:00-13:30 – „Jak ugryźć się w język, żeby nie bolało” – zdalny warsztat o języku, który nie stygmatyzuje i nie wyklucza (osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze); prowadzący: Mateusz Różański, dziennikarz portali INTEGRACJA i niepelnosprawni.pl oraz Agnieszka Łuczak, była Pełnomocniczka Prezydent Łodzi ds. Równego Traktowania, związana z Inicjatywą „Nasz Rzecznik”
15 grudnia (piątek) godz. 18:00-19:30 – międzyzespołowe spotkanie ws. wypracowania uwag do projektu ustawy o asystencji osobistej (Zespół Praw Osób z Niepełnosprawnościami, Zespół Praw Opiekunek/ów)
18 grudnia (poniedziałek) godz. 11:30-13:00 – Zespół Ochrona Środowiska/Klimat
19 grudnia (wtorek) godz. 12:00-13:30 – „Jak ugryźć się w język, żeby nie bolało” – zdalny warsztat o języku, który nie stygmatyzuje i nie wyklucza (kobiety, osoby LGBT+); prowadzący: koordynatorka Zespołu Praw Kobiet, Joanna Gzyra-Iskandar (Fundacja Feminoteka) oraz koordynatorka Zespołu Praw Osób LGBTQ+, Justyna Nakielska (Kampania Przeciw Homofobii) i członkini Zespołu Praw Osób LGBTQ+, Annamaria Linczowska (KPH)
O terminach pozostałych spotkań/wydarzeń będziemy informować na bieżąco.
Jeżeli osoby zgłaszające chęć udziału w którymkolwiek ze spotkań mają indywidualne potrzeby wymagające minimalizacji barier, np. związane z niepełnosprawnością (jak tłumaczenie na polski język migowy, przekaz tekstowy na bieżąco itp.), bardzo prosimy o taką informację odpowiednio wcześniej, byśmy mogli te potrzeby zabezpieczyć i zapewnić Państwu komfort uczestnictwa.
Kontakt: anna.duniewicz@naszrzecznik.pl