Warsztaty „TELEFONIŚCI” Koalicji Infolinii Biura RPO i Inicjatywy „Nasz Rzecznik”, 26 kwietnia

Joanna Troszczyńska-Reyman, Anna Duniewicz

Serdecznie zapraszamy osoby prowadzące porady telefoniczne i zaangażowane w działania pomocowe na warsztat „TELEFONIŚCI”, który poprowadzą ekspertka i ekspert z Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia (wtorek) w godz. 17:00-19:00 na platformie ZOOM.

Warsztaty są pierwszym wydarzeniem związanym ze szkoleniami i wzajemnym dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem w ramach projektu Koalicja Infolinii Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Inicjatywy „Nasz Rzecznik”.

Spotkanie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, które zawodowo lub społecznie udzielają informacji i porad telefonicznych. Pomaganie innym, zwłaszcza osobom w trudnych sytuacjach życiowych powoduje, że osoby odbierające telefon często są obarczone nadmierną odpowiedzialnością lub stresem. To zaś może powodować stany lękowe, depresje, kryzysy psychiczne czy wypalenie zawodowe.

Podczas warsztatów dowiemy się między innymi, jak rozpoznać, że nasza praca zbyt mocno odciska się na naszej kondycji psychicznej i emocjonalnej, gdzie szukać pomocy i wsparcia dla siebie, jak dbać o swój dobrostan.

Grupa TROP czeka na Państwa pytania, opis problemów i trudnych doświadczeń związanych z  prowadzeniem lub pracą na infolinii wsparcia. Pomoże to prowadzącym spotkanie odpowiednio przygotować warsztaty. Maile należy kierować na adres: tropgrupawsparcia@gmail.com do 22 kwietnia włącznie.

Warsztaty są bezpłatne, dostępne na platformie ZOOM. Link do spotkania przekażemy zainteresowanym osobom/organizacjom pocztą elektroniczną.

 

Kontakt: anna.duniewicz@naszrzecznik.pl

 

Do zobaczenia!