„Więc chodź, pomaluj mój świat!” – warsztaty dla dzieci i mam z Ukrainy

Eliza Gaust, Anna Duniewicz

21 września w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Łódź – Górna Stowarzyszenie Hakoach zorganizowało warsztaty dla dzieci i mam z Ukrainy. Wydarzenie jest częścią projektu wsparcia uchodźców/czyń wojennych z Ukrainy, który Inicjatywa „Nasz Rzecznik” (OFOP) realizuje we współpracy ze stowarzyszeniami Hakoach i Mudita ze środków Network of European Foundations – Civitates.

Podczas warsztatów designu „Więc chodź, pomaluj mój świat!” dzieci wykonywały kolorowe skarpetki. Warsztaty połączone były z medytacją na temat ekspresji emocji przez kolory oraz ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi.

Mamy zapoznały się ze skutecznymi i prostymi ćwiczeniami, które pomagają szybko zredukować poziom lęku i odzyskać poczucie kontroli.


_____________________________________________

W ramach projektu Fundusz Solidarności z Ukrainą –  Inicjatywa „Nasz Rzecznik”, OFOP, łódzkie Stowarzyszenie Hakoach od września zwiększa liczbę bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży z Ukrainy. Hakoach zaprasza zainteresowane osoby uchodźcze do swojego punktu przy ul. Kościuszki 1 w Łodzi.

Zapisy pod adresem mailowym: hakoach.lodz@gmail.com lub pod nr tel. 517 364 690.

W niedzielę 2 października w godz. 12.00-16.00 odbędzie się piknik integracyjny dla dzieci i rodziców z Polski, Ukrainy i z innych kultur. Hakoach zaprasza na animacje i atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Piknik odbędzie się w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi przy ul. Pomorskiej 18.

W niedzielę 27 listopada odbędzie się także pierwsze szkolenie z cyklu „Mechanizmy i strategia działań rzeczniczych w kryzysie”, które poprowadzą Anna Makówka z krakowskiego Stowarzyszenia Czulent i Khrystyna Zanyk.

Szkolenie jest skierowane do osób uchodźczych z Ukrainy oraz do osób z organizacji zaangażowanych na rzecz osób z Ukrainy, a także do osób, które pełnią funkcję liderów/liderek w swoich grupach (narodowych/etnicznych/religijnych i innych) albo chcą zacząć pełnić taką funkcję i działać rzeczniczo.

Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim z tłumaczeniem na język ukraiński.

Zapisy pod adresem: hakoach.lodz@gmail.com