Spotkanie z Działaczkami na rzecz praw osób niepełnosprawnościami z Przemyśla, 16 listopada 2023 r.

Ewa Krzywaźnia

16 listopada w Przemyślu odbyło się bardzo ważne spotkanie.

W ramach projektu INICJATYWA NA RZECZ INTEGRACJI OSÓB Z niePEŁNOSPRAWNOŚCIAMI z okazji obchodzonego 14 listopada Światowego Dnia Cukrzycy, Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM z Przemyśla przygotowała serię fantastycznych wydarzeń, podczas których znalazło się m. in. szkolenie z wykorzystaniem klocków LEGO (tak! :))) wyjaśniające funkcjonowanie organizmu na poziomie komórkowym w kontekście cukrzycy.

Na zaproszenie Magdaleny Pardel-Trefler – założycielki i prezeski Fundacji toTU toTAM – Inicjatywa „Nasz Rzecznik” miała ogromną przyjemność spotkać się z przedstawicielkami lokalnych organizacji działaczkami i aktywistkami na rzecz osób z niepełnosprawnościami z Przemyśla w ramach organizowanych przez fundację cyklu wydarzeń. Jesteśmy przekonane, że te cenne, pierwsze spotkanie ma szansę zaowocować wspólnymi działaniami Inicjatywy “Nasz Rzecznik” i przemyskimi organizacjami.

Za zaproszenie oraz wspólne spotkanie i wymianę doświadczeń – Magdzie i wszystkim przybyłym działaczkom – wspaniałym Osobom niesamowicie zaangażowanym w ciężką i bardzo potrzebną pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami – bardzo dziękujemy!

Więcej o INICJATYWIE NA RZECZ INTEGRACJI OSÓB Z niePEŁNOSPRAWNOŚCIAMI można dowiedzieć się tutaj:

Światowy Dzień Cukrzycy Fundacji toTU toTAM – Przemyśl, 11-18 listopada